Triumf z narodową drużyną Korei Południowej wynikiem cztery do jednego - niesamowite spotkanie kadry Brazylii!

Przegrana z narodowym zespołem Brazylii rezultatem 1:4 - kiepskie spotkanie narodowego zespołu Korei Południowej!

Obecnie trwające światowe mistrzostwa są wyjątkowe pod wieloma względami i nie ulega to wątpliwości. Zakończyły się grupowe zmagania, a więc nadeszła pora na to, co futbolowi wielbiciele najbardziej kochają. Oczywiście chodzi o play offy, gdzie nie są wybaczane pomyłki i klęska wyrzuca Cię z mundialu oraz marzeń o zwyciężeniu mistrzostwa świata. Kadra Polska przegrała w niedzielę z drużyną narodową Francji wyniki 1 do 3 i została wyeliminowana z mundialu. Dla fanów futbolowych w Polsce, ponieważ nie oznaczało to jednak końca doznań, gdyż mundial nadal trwa. Warto z całą pewnością obserwować poczynania brazylijskiej kadry narodowej, gdyż z pojedynku na pojedynek prezentuje się o wiele lepiej. Spotkanie 1/8 finału z reprezentacją narodową Korei Południowej, gdzie gracze reprezentacji Brazylii postanowili sobie urządzić festiwal strzelecki w pierwszej części było tego najlepszym przykładem. Bramka numer 1 dla brazylijskiej reprezentacji narodowej została strzelona już w 6. minucie, a autorem był Vinicius, który doskonale poradził sobie w szesnastce z obrońcami przeciwnika.

Warto mieć na uwadze to, iż pierwsza połowa spotkania była prawdziwym koszmarem dla kadry Korei Południowej. Zwłaszcza, że I odsłona zakończyła się prowadzeniem reprezentacji Brazylii rezultatem 4 do 0. Kolejne gole zdobyli Neymar, Richarlison a także Lucas Paqueta. Obecni na stadionie piłkarscy wielbiciele mogli odczuwać satysfakcję, ponieważ mogli oglądać prawdziwy popis drużyny narodowej Brazylii. Tempo tego spotkania mocno spadło w drugich 45. minutach. Gracze kadry Korei Południowej świetnie się bronili w momencie, kiedy Brazylijczycy próbowali konstruować następne akcje. Narodowa reprezentacja Korei Południowej kwadrans przed końcem meczu zdobyła bramkę na otarcie łez, która była ozdobą tego pojedynku. Na uderzenie zza szesnastki zdecydował się zawodnik narodowej reprezentacji Korei Południowej, a bramkarz narodowego zespołu Brazylii nie miał szans na sprawną obronę. W ostatecznym rozrachunku to starcie zakończyło się wynikiem 4 do 1 dla narodowej kadry Brazylii, która w kolejnej fazie zmierzy się z kadrą narodową Chorwacji. Stawką tego starcia będzie awans do półfinału mundialu i gwarancja rywalizacji o medal.