Dno miednicy - jaką pełni funkcję?

Dno miednicy - jaką pełni funkcję?

Powinno się mieć świadomość tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to niezmiernie istotna partia mięśniowa, która odpowiada m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie podtrzymują też w odpowiedniej pozycji narządy znajdujące się w naszej miednicy. Poza tym, że powinny być one sprawne oraz mocne, każdy bez wyjątku powinien przypilnować to, aby nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna miednicy odpowiadają za utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu a także innych poszczególnych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się również ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w odpowiedni sposób bardzo staramy się uzyskiwać jak najbardziej przyjemne (jak to tylko możliwe) fizjoterapeutyczne efekty, oferować potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. W tego rodzaju przeszkodach bardzo ważny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Należy prowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Podczas gdy uzyskamy efektywność, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy praktycznie w każdej możliwej sytuacji, przykładowo wracając do domu autobusem bądź siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia systematyczne wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}